Időközben bejelentések érkeztek az autólopásokról, és a tankolásokról, a rendőrök hajtóvádaszatba kezdtek, és rövid időn belül azonosították a férfit. Nyomában volt több egység: a Nyíregyházi, a Mátészalkai és a Fehérgyarmati Rendőrkapitányság munkatársai tevékenységüket összehangolva követték, illetve figyelték a haladási útvonalát is. A férfi kutyaszorítóba került, amikor Panyola térségében defektet kapott, így gyalog menekült tovább, majd amikor a Szamos útját állta, átúszta. A folyó túlpartján, Szamosszegen szembesült azzal, hogy ott is rendőrök várják. Nem adta fel, újra a vízbe vetette magát, és visszaúszott Panyolára, ott fogták el a rendőrök, majd előállították.
A Nyíregyházi Rendőrkapitányság nyomozói többrendbeli lopás bűntette miatt hallgatták ki P. Á. O.-t, és tekintettel arra, hogy korábban a bíróság jogerősen eltiltotta a vezetéstől, és jogosítvány nélkül vett részt a forgalomban, járművezetés az eltiltás hatálya alatt bűntettével is meggyanúsították. Kezdeményezték az őrizetbe vett férfi letartóztatását, amit a bíróság elrendelt.