A tulajdonos június 22-én ért haza, és már a bejárati ajtónál szembesült a történtekkel. A rendőrök alapos szemlét tartottak, majd próbáltak minden részletet összegyűjteni. Hamar a látókörükbe került az egyik munkás, akit két nappal később elfogtak és gyanúsítottkét hallgattak ki.
A 38 éves férfi hamar elköltötte a pénzt, vett egy kocsit. A bűnügyesek vagyonvisszaszerzés keretében lefoglalták az autót, a hajdúhadházi lakossal szemben pedig lopás miatt indítottak eljárást.