A Pesti Központi Kerületi Bíróság előkészítő ülést tartott egy büntetőügyben, amelyben egy férfit súlyos testi sértést okozó közúti veszélyeztetéssel, segítségnyújtás elmulasztásának a veszélyhelyzetet előidéző által elkövetett bűntettével, jármű önkényes elvételének bűntettével, nagyobb kárt okozó rongálás bűntettével, bódult állapotban elkövetett járművezetés vétségével és kábítószer fogyasztásával elkövetett kábítószer birtoklásának vétségével, két másik társát pedig segítségnyújtás elmulasztásának vétségével vádolnak.
A vádirat szerint az elsőrendű terhelt 2025. július 10-én este kannabiszt és más kábítószert fogyasztott, majd édesapja tudta és beleegyezése nélkül elvitte annak gépkocsiját. A járművezetésre alkalmatlan és érvényes vezetői engedéllyel nem rendelkező vádlott bódult állapotban vezette a személygépkocsit, amelybe utasként beszállt a másod- és harmadrendű terhelt. Július 11-én hajnalban a rendőrség intézkedés alá akarta vonni a Teréz körúton autózó vádlottakat. Amikor a rendőrök az igazoltatásra félreálltak, az elsőrendű vádlott gázt adott és elhajtott a kocsival. A menekülés során a terhelt több közlekedési szabályt megszegett, amellyel mások testi épségét közvetlenül veszélyeztette. A vádlott a megengedett sebességet túllépve, a forgalomirányító lámpa tilos jelzése ellenére az autóval behaladt a Blaha Lujza téren egy kereszteződésbe, ahol összeütközött egy taxival, amelynek sofőrje 8 napon belül gyógyuló, míg utasa 8 napon túl gyógyuló súlyos sérülést szenvedett. A terheltek ezt követően segítségnyújtás nélkül gyalogosan távoztak a helyszínről.
Az ügyészség a terheltek előkészítő ülésen történő beismerése és a tárgyaláshoz való jogukról való lemondás esetére az elsőrendű vádlottra 5 év 6 hónap börtönbüntetés és 6 év közügyektől eltiltás, valamint a közúti járművezetéstől való végleges hatályú eltiltás, a másodrendű terheltre 1 év 11 hónap börtönbüntetés és 2 év közügyektől eltiltás, a harmadrendűre pedig 1 év 6 hónap fogházbüntetés és 2 év közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta.
Az elsőrendű terhelt a jármű önkényes elvétele és a rongálás kárértékének kapcsán vitatta a vádban foglaltakat, míg a többi terhére rótt bűncselekmény elkövetését beismerte, a tárgyaláshoz való jogáról pedig nem mondott le. A másodrendű vádlott nem ismerte be, míg a harmadrendű beismerte bűnösségét és ez utóbbi a tárgyaláshoz való jogáról is lemondott. A bíróság a terheltek nyilatkozataira figyelemmel az első- és másodendű terheltet illetően tárgyalásra utalta az ügyet. Az eljárás esetükben július 1-jén folytatódik.
A harmadrendű vádlott beismerését és lemondó nyilatkozatát a bíróság elfogadta ezért nem vizsgálta sem a vádirati tényállás megalapozottságát, sem pedig a bűnösség kérdését, így bizonyítást sem folytatott le. A terheltet segítségnyújtás elmulasztásának vétsége miatt 1 év 6 hónap fogházbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte, továbbá elrendelte a vádlottal szemben más ügyben kiszabott 1 év börtönbüntetés végrehajtását is.
A büntetés kiszabása során a bíróság enyhítő körülményként értékelte a terhelt beismerését, a tárgyaláshoz való jogáról történő lemondását és azt, hogy egy kiskorú gyermek eltartásáról gondoskodik. Súlyosító körülmény volt azonban a férfi büntetett előélete és az, hogy jelen cselekményét is felfüggesztett szabadságvesztés próbaidejének hatálya alatt követte el. A korábban vele szemben kiszabott felfüggesztett büntetések a bűnismétlés szempontjából nem bírtak kellő visszatartó erővel, ezért a bíróság a terhelt esetében csak végrehajtandó szabadságvesztéssel látta biztosítottnak a büntetési célok elérését.
Az ítélettel szemben a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, az ügyészség a döntést tudomásul vette.