Gyorsított eljárásban ítélték el azt a budapesti férfit, aki egy vita hevében robbantással fenyegetőzött

A Fővárosi Főügyészség indítványára, gyorsított eljárásban, felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték azt a férfit, aki egy vita hevében robbantással fenyegetőzött. A főügyészség a büntetés súlyosításáért fellebbezett. 

A vád lényege szerint egy 37 éves férfi 2025. június 25-én, budapesti tartózkodási helyéről felhívta a segélyhívó központot. Közölte a nevét és a címét, majd azt a fenyegető kijelentést tette – miközben a háttérben a párjával vitatkozott –, hogy ha nem küldenek ki azonnal rendőröket, felrobbantja az egész lakást. A férfi arra akarta kényszeríteni a segélyhívót működtető rendőrséget, hogy nála megjelenjenek és intézkedjenek. A segélyhívó tájékoztatta a Budapesti Rendőr-főkapitányság munkatársait, akik a címet ellenőrizték, majd a férfit még aznap elfogták. A telefonáló, a vallomása szerint, a vita hevében meg akarta ijeszteni a párját azzal, hogy elviteti magát a rendőrökkel.

A Fővárosi Főügyészség – gyorsított eljárás keretében – terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntette miatt bíróság elé állította a terheltet.

A bíróság a fenyegetőző férfit a vád szerint bűnösnek mondta ki, és őt 1 év 4 hónap - 2 év próbaidőre felfüggesztett - börtönbüntetésre ítélte. Az ítélet nem jogerős, mert ellene az ügyészség súlyosabb börtön és hosszabb tartamú próbaidő kiszabása érdekében fellebbezett. 

A főügyészség felhívja a figyelmet arra, hogy a Büntető Törvénykönyv értelmében, aki abból a célból, hogy állami szervet kényszerítsen, robbantással fenyeget, elköveti a terrorcselekménnyel fenyegetés bűntettét.