Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton, Kunszentmárton és Tiszaföldvár között vasárnap hajnalban történt buszbalesetben - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
Azt írták, hogy az autóbusz Kungyalu külterületén Kunszentmárton felé tartott, amikor eddig tisztázatlan körülmények között az árokba hajtott, majd a vasúti töltésnél az oldalára borult. A buszon 77 felnőtt és gyermek utazott - közölték.
Az MTI információi szerint egy ukrán rendszámú buszt ért baleset.
A Kunszentmártoni Rendőrkapitányság tömegszerencsétlenséget okozó közúti baleset miatt indított eljárást.
Az Útinform arról számolt be, hogy a baleset miatti teljes útzárat már feloldották, a forgalom fél pályán halad.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője az MTI-t arról tájékoztatta, hogy a mentőkhöz 5 óra után néhány perccel érkezett a segélykérés, a helyszínre tizenhárom egységet riasztottak.
A tizenkilenc sérült közül 11 gyermek. Egy 17 éves lány állapota életveszélyes, egy 14 éves fiú pedig súlyos sérüléseket szenvedett.
A sérülteket a szolnoki, a szentesi és a kecskéméti kórházakba vitték a helyszíni ellátás után. (Fotó: Mészáros János / MTI)
TETSZETT A CIKK? OSZD MEG AZ ISMERŐSEIDDEL!