Italokat akart elrabolni az Aldiból egy férfi, a bolt munkatársai és egy vásárló üldözni kezdték és elfogták (videó)

A Szigetszentmiklósi Járási Ügyészség bíróság elé állított egy férfit, aki az Aldiból akart italokat elrabolni, de a bolt munkatársai és egy vásárló üldözni kezdték és elfogták.

A bíróság elé állítás céljából készült feljegyzés szerint az elkövető a halászteleki Aldiban pakolta tele táskáját szeszes italokkal, közel százezer forint értékben, majd a kasszához ment, ahol mindössze egyetlen dobozos sört tett a szalagra, mert csak azt akarta kifizetni.

Az üzlet munkatársai észlelték az elkövető cselekményét, és nem akarták fizetés nélkül elengedni. A férfi azonban a táskával megindult a kijárat felé, majd amikor az egyik eladó megfogta a táskáját, kirántotta azt a boltos kezéből - aki ennek következtében el is esett - és kimenekült az üzletből.

A futva menekülő rablót több alkalmazott és egy vásárló is üldözni kezdte, végül egy közeli buszmegállóban utolérték. A férfi az őt feltartóztatók közül az egyik boltost lökdöste és le is köpte, egy üveg szeszes italt pedig majdnem teljesen megivott, amíg a kiérkező rendőrök elfogták.

A Szigetszentmiklósi Járási Ügyészség a letartóztatott elkövetőt rablás bűntette miatt állította a Szigetszentmiklósi Járásbíróság elé. A bíróság két év börtönbüntetést és két év közügyektől eltiltást szabott ki a férfivel szemben. Az ítéletet ellen az elkövető enyhítésért fellebbezett, így az nem jogerős.

TETSZETT A CIKK? OSZD MEG AZ ISMERŐSEIDDEL!