Az MMR oltások tényleg autizmust okoznak?

A napokban az egyik közösségi platformon téma lett, hogy a gyermekkori oltások főleg az MMR autizmust okozhatnak - vette észre az Egészségkalauz.

A vakcinainfós orvosokhoz az alábbi kérdés érkezett:

"Tisztelt Orvosok!

A napokban az egyik közösségi platformon téma lett, hogy a gyermekkori oltások - főleg az MMR - autizmust okozhatnak. Ez mennyire lehet valós?

Ha jól tudom a kettő nem függ össze egymással.

Illetve, hogyha például megkapja a gyermekem tegyük fel az agyhártyagyulladás elleni oltást/oltásokat, mennyi az esély rá hogy hamarabb elkapja mint az, aki nem kapta meg?

Köszönöm a válaszukat előre is!"

Az orvos válasza:

"Semennyire, ez az oltástagadók egyik hazugsága (mely az egyik később oltástagadóvá vált simlis orvos hazugságán alapszik), melyet azóta számtalan tudományos kutatás megdöntött.

Az oltás beadása értelemszerűen NEM fogja mágikusan fokozni egy adott fertőzés patogénjének akvizíciós ("megkapási") kockázatát. Nota bene, a két kérdése alapján ön vagy nagyon rossz emberekkel barátkozik, vagy nagyon rossz honlapokat olvas - ne tegye egyiket se."

Az MMR oltás, más néven kanyaró-mumpsz-rózsahimlő oltás, a kanyaró (morbilli), a mumpsz (mumps) és a rózsahimlő (rubeola) ellen véd. A kisgyermekek 15 hónapos korban kapják az MMR oltás első adagját, az általános iskolába járó gyermekek pedig egy emlékeztető oltást kapnak. A felnőttek számára a rubeola ellen védő oltás fontos a terhesség során kialakuló fertőzés megelőzésére, ami a magzatot károsíthatja. 

TETSZETT A CIKK? OSZD MEG AZ ISMERŐSEIDDEL!