A Központi Nyomozó Főügyészség vádirata alapján a Székesfehérvári Törvényszék vesztegetést állítva, hivatalos személyi jelleg színlelésével elkövetett befolyással üzérkedés bűntette miatt hozott ítéletet öt vádlott ügyében.
A vádirat lényege szerint 2021 júniusában egy vállalkozó alkalmazottja segítségével – magukat valótlanul hivatalos személynek kiadva – megkereste Galambos Lajost. Azt állították, hogy 200 millió forintért cserébe kapcsolataikon keresztül biztosítani tudják, hogy a büntetőeljárás letöltendő szabadságvesztés kiszabása nélkül záruljon le vele és feleségével szemben. A zenész többször találkozott egy – a vállalkozó által ajánlott – ügyvéddel is, aki megerősítette, hogy a vállalkozó valóban képes kedvezően befolyásolni a bíróság döntését.
Az ügyészség további két személyt is megvádolt. Egyikük a vállalkozó hozzátartozója, aki aktívan támogatta őt az elkövetésben, míg a másik személy tudva a jogellenes ajánlatról, pénzért cserébe közreműködött a zenésszel történő kapcsolat felvételében.
A vádirat szerint a vállalkozó az előadottakkal ellentétben nem rendelkezett a hivatkozott kapcsolattal, a kért jogtalan előnyt magának tervezte megtartani.
A bíróság a vádirati tényállással egyezően – a két bűnsegéd mellett – bűnösnek mondta ki a vállalkozót a terhére rótt bűncselekmény elkövetésében, és öt év szabadságvesztés büntetésre ítélte.
A vállalkozó alkalmazottját és az ügyvédet a törvényszék bizonyíték hiányában felmentette. Az ügyész azonban fellebbezett a bűnösségük megállapítása és felfüggesztett szabadságvesztésre, valamint pénzbüntetésre ítélésük végett, az ügyvéd esetében jogi egyetemi végzettséghez kötött foglalkozástól eltiltás érdekében.